Skip to Content

Урочисте віче з нагоди ювілею держави

Відзначення 25-ї річниці незалежності України у Тлумацькому районі розпочалось з Святкових Богослужінь у храмах району.

У районному центрі, біля пам’ятника Борцям за волю України, відбулось Урочисте віче, яке зібрало керівників району та районного центру, представників районних установ і організацій, громадсько-політичних об’єднань, учасників державотворчих процесів, учнівську молодь.

На віче говорили про події, що передували проголошенню незалежності України, про тих, хто власним життям виборював свободу, хто справами, вірою, жертовною працею творив і зміцнював українську державу, хто сьогодні відстоює її суверенітет та територіальну цілісність. Голови районної ради Василь Двояк та райдержадміністрації Володимир Габурак поклали квіти до пам’ятника Борцям за волю України, а представники установ і організацій міста, громадських організацій – до меморіальної дошки загиблому учаснику АТО Віталію Козаку, меморіальної дошки загиблому учаснику АТО, колишньому учневі Тлумацької школи-інтернату Дмитру Ломею, меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу, пам’ятника безневинно страченим борцям за волю України Володимиру Крілю і Степану Мандзюку, пам’ятного знака загиблим воїнам УПА по вулиці Т. Шевченка, пам’ятного знака Героям небесної сотні на території Тлумацького коледжу ЛНАУ, пам’ятників Воїну-визволителю та Воїнам-афганцям у міському парку, Івану Макуху, Тарасу Шевченку, меморіальної дошки козацькому полковнику Яремі Поповичу.

Хвилиною мовчання та церковним дзвоном вшанувала громада загиблих за Україну.

Вітали учасників Урочистого віча голови районної ради Василь Двояк та райдержадміністрації Володимир Габурак. Зокрема, голова РДА зазначив, що 25 років тому здійснилася споконвічна мрія українців про власну державу і цю мрію Герої сучасності відстоюють у нерівному бою з ворогом. «Бажаю, щоб наступні ювілеї держави увінчались здобутками в усіх галузях народного господарства, а Україна була багатою, демократичною і вільною державою», - сказав Володимир Габурак. Василь Двояк в свою чергу наголосив, що свято Незалежності спонукає кожного до відповідальності перед самим собою, державою, прийдешнім поколінням, надихає на зміни, додає сили і мужності задля кращого майбутнього і миру.

Під час заходу відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «25 років незалежності України» та грамотами обласної ради нагороджені громадські активісти та учасники державотворчих процесів 90-х років минулого століття.

Спогадами про ті вікопомні події кінця 80-х – початку 90-х років минулого століття і людей, які без страху перед комуністичною машиною, взявши в руки синьо-жовте знамено, вийшли на площі та майдани Тлумача і сіл району, ділилися громадські активісти Ярослав Крамарчук, Ольга Базар, голова Тлумацької районної організації «Народний рух України» Володимир Овчарчин.

На завершення декани Тлумацьких деканатів УГКЦ та УАПЦ Павло Дутчак та Василь Стадник за участі представників районної організації «Тлумацьке районне об’єднання воїнів АТО» та ветеранів визвольних змагань УПА Петра Хоркавого і Дмитра Проценка з села Палагичі освятили прапори з привітаннями для бійців в зоні проведення антитерористичної операції.Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 2 гостя.
Theme by Dr. Radut.