Skip to Content

У селі Надорожна відкрили меморіальну дошку Андрію Фігурному

«Він був моїм кращим другом. Тим, хто не зрадить ніколи. Я йому вірив більше, ніж собі, а він завжди переживав за мене. Завжди. Ми з ним виходили на завдання і він не боявся за себе, але боявся за мене і за тих, хто поряд з ним. І я не боявся ходити з ним ні під кулями, ні під мінометами, не боявся ні танків, ні артилерії. Він настільки надійний! Чесна, наполеглива, життєрадісна людина. І він патріот! Справжній. Він залишив все і пішов захищати свою  землю, свій дім, своїх рідних».

Ці слова про Андрія Фігурного, учасника антитерористичної операції, добровольця, командира взводу 93-ої окремої механізованої бригади добровольчого батальйону «Донбас», який загинув під час бою у листопаді минулого року, лунали у переповненій залі Надорожнянського навчально-виховного комплексу.

У понеділок, 15 лютого, у рідній школі Андрія, відкрито та освячено його меморіальну дошку. Згадати патріота, віддати шану його пам’яті прийшли рідні, друзі, односельці, бойові побратими, громадські активісти. Участь у заході також взяли голова районної ради Василь Двояк та перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Бринський.

Меморіальну дошку Андрію Фігурному («позивний Лем») виготовили його побратими, а встановлена вона поряд пам’ятною дошкою ще одному надорожнянцю –  Івану Бабію, який загинув в бою в Республіці Афганістан. До слова, обидва загиблі бійці були родичами.

Учні школи читали вірші, співали пісень, запалювали свічки та молилися. Віднині встановлена меморіальна дошка нагадуватиме їм про ще одного Героя, який за Батьківщину віддав найдорожче. А для маленького сина Андрія Фігурного Максима бойові побратими передали прапор України.

Голова районної ради Василь Двояк від імені керівництва району, депутатського корпусу висловив слова вдячності матері Героя за мужнього захисника держави та запевнив, що влада району докладе максимум зусиль, аби допомогти та підтримати родину Андрія Фігурного.

Цього ж дня військовий комісар Тлумацького військового комісаріату, майор Сергій Мудрик вручив матері Андрія Фігурного Ганні Іларіонівні орден Богдана Хмельницького III ступеня, яким відповідно до Указу Президента його нагороджено посмертно. 

Захід був підготовлений вчителями та учнями Надорожнянського НВК (директор Ольга Пронюк) за участі народного аматорського хорового колективу «Acsios» (керівник Наталія Михайленко). Освятив меморіальну дошку о. Ігор Плетенчук.Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 1 гість.