Skip to Content

Відзначення 480-ої річниці бою між польськими та молдавськими військами під Обертином

           21 серпня 2011 року в селищі Обертин відзначено 480-ту річницю бою між військами польського короля Сигизмунда Ягеллона і молдавського господаря Петра Рареша. Тоді, у 1531 році, польські війська очолив Ян Тарновський.

           У 1931 році на місці цього бою було встановлено пам'ятний хрест, який під час Другої світової війни було зруйновано. Завдяки старанням ксьондза Альфонса Гуровського та польським громадам Обертина і Коломиї цей хрест було відновлено у 2001 році.

           У відзначенні річниці бою взяла участь поважна делегація з дружньої сусідньої Польщі. Серед поважних гостей були консул Речі Посполитої Польщі у Львові Войцех Білінський, староста Тарновського повіту Мечислав Крас, заступник Президента Тарновського повіту Дорота Скжиняж, директор відділу культури Тарновського повіту Ришард Жондло, директор відділу реклами Тарновського повіту Мар'я Завада-Білік, депутати Тарновського повіту, представники Тарновського братства на чолі з Єжи Червінським. Приємно відмітити й участь у цьому заході польської молоді, а також членів клубу мотоциклістів з Тарнова.

           З української сторони у цьому ювілейному заході взяли участь голова районної ради Михайло Вишневський, голова райдержадміністрації Василь Сенів та Обертинський селищний голова Ольга Федоришин.

           Хвилиною мовчання і покладанням квітів вшановано пам'ять загиблих у бою. Після спільної молитви, проведеної під проводом отця Юрія Друляка (УГКЦ) та ксьондза-пробоща Артура Заухи (РКЦ), освячено пам'ятну дошку.Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.