Skip to Content

2014 рік

Матеріальна допомога не підлягає оподаткуванню військовим збором

Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, вона не входить до складу заробітної плати, тому не розглядається як об’єкт оподаткування військовим збором.

Нагадаємо, об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями)

Більш детально з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132).


Реєстрація платників ПДВ здійснюється протягом 5 робочих днів

Суб’єкти господарювання, які бажають зареєструватись платником податку на додану вартість, включаються до реєстру платників ПДВ протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви до податкової інспекції.

У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації особи як платника ПДВ, контролюючий орган зобов'язаний внести до реєстру платників ПДВ відповідний запис з бажаного (запланованого) дня реєстрації платника ПДВ, зазначеного у його заяві, або протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви (без видачі свідоцтва платника ПДВ).

За запитом платника ПДВ контролюючий орган надає безоплатно та безумовно протягом 2 робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з реєстру платників ПДВ, який не є обов'язковим для платників цього податку.

Нагадуємо, що в цьому році значно спрощено умови та процес реєстрації платників ПДВ. Зокрема, відмінено видачу свідоцтва платника ПДВ, а факт такої реєстрації підтверджується наявністю інформації на офіційному порталі ДФС України, яка оновлюється щоденно. Видані раніше свідоцтва можуть застосовуватись платниками як витяги із реєстру платників ПДВ до виникнення змін у даних платника.


З  нового року всі податкові накладні з ПДВ мають реєструватися у Єдиному реєстрі

З 1 січня 2015 року законодавством передбачено, що платник податку на додану вартість зобов’язаний надати покупцю податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо накладення електронного підпису та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрації в Єдиному реєстрі підлягатимуть всі податкові накладні незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній. 

Змінами внесеними до п.201.15 ст. 201 Податкового кодексу України, не передбачено ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних і подання до контролюючого органу копій записів у такому реєстрі в електронному вигляді.

Одночасно, зазначену статтю доповнено новим пунктом 201.11¹, згідно з яким на платників ПДВ покладено обов’язок ведення реєстру виданих та отриманих документів, зазначених у п. 201.11 ст. 201 ПКУ (транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, касові чеки).

Платники податку у складі податкової звітності з цього податку подаватимуть контролюючому органу копії записів у таких реєстрах за відповідний період в електронному вигляді. Форма, порядок заповнення і подання такого реєстру встановлюються відповідно до вимог розділу II «Адміністрування податків, зборів, платежів» Податкового кодексу України.

Вищезазначені зміни щодо податку на додану вартість передбачені Законом України від 31.07.2014 № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України».


Податковий розрахунок за формою 1ДФ за 3-й квартал ц.р.: відображення сум податку з процентів і військового збору

У відповідності з прийнятими змінами до Податкового кодексу України, починаючи з 01.08.2014 року, податковий агент (банк, кредитна спілка) при нарахуванні на користь платника податку процентів, зазначених у підпункті 170.4.1 ПКУ, утримує податок на доходи фізичних осіб. У Податковому розрахунку за формою №1ДФ має відображатися загальна сума нарахованих у звітному періоді доходів і загальна сума утриманого з них податку.

Також з 03.08.2014 року запроваджено військовий збір. Утримані суми цього збору необхідно зазначити в податковому розрахунку за формою №1ДФ за ІІІ квартал 2014 року.

На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено та направлено до Міністерства фінансів України проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір за звітний період, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб – платників військового збору.

До набрання чинності нової форми Податкового розрахунку №1ДФ, така звітність  приймається за формою, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року № 49.

Однак, після прийняття нової форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), податкові агенти зобов’язані будуть за новою формою подати новий звітний (уточнюючий) податковий розрахунок за ІІІ квартал 2014 року. При цьому, будуть заповнюватися лише загальні суми нарахованих у звітному періоді доходів у вигляді процентів та доходів, із яких утримується військовий збір, і загальну суму утриманого з них податку. У зв’язку з тим, що вимога подання уточнюючого розрахунку виникла не з вини податкового агента, то штрафні санкції згідно з п. 119.2 ст. 119 ПКУ, застосовуватися не будуть.


Контроль за обігом підакцизних товарів буде посилено

Закон України від 12.08.2014 №1638-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм”, який опубліковано в газеті "Голос України” від 03.09.2014 р. №167, набрав чинності 4 вересня 2014 року за виключенням окремих статей.

Крім змін до Податкового кодексу України Закон №1638-VII вніс також зміни до Закону України від 19.12.1995 р №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, зокрема:

• скасував видачу додатка до ліцензії, що містив перелік видів спиртів та алкогольних напоїв, які має право виробляти суб'єкт господарювання, а також перелік знаків для товарів і послуг, які можуть використовуватися суб'єктом;

• у разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуватимуться у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання (до змін – закуплені марки можна застосовувати протягом 12 місяців з дати введення марок нового зразка);

• у разі виявлення фактів незаконного імпорту та/або придбання паперу цигаркового, фільтрів, зберігання та/або використання обладнання для промислового виробництва сигарет і цигарок, не внесених до Єдиного реєстру обладнання, органи доходів і зборів не пізніше трьох робочих днів з дня виявлення таких фактів накладають арешт на такі товари та звертаються до суду для винесення рішення про їх конфіскацію і знищення.

Від двох до десяти разів буде підвищено розмір штрафів за порушення норм Закону №481/95-ВР щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, які застосовуються відповідно до статті 17 цього Закону, з 3 березня 2015 року.

Крім цього, також передбачається створення в березні 2015 року Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, до якого будуть вноситися відомості про обладнання для підготовки або обробки тютюну, яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України.


Фізичні особи-підприємці, які не звітували три і більше роки
і у яких не дійсне свідоцтво про державну реєстрацію

 1. Стасюк Василь Олексійович - 2382212672
 2. Прощаликін Віктор Іванович - 2276822998
 3. Мартинців Ганна Степанівна - 2483905748
 4. Кащєєв Сергій Валерійович - 2423221158
 5. Павлюк Марія Василівна - 2202717641
 6. Салітра Ярослав Іванович - 2201014517
 7. Босацька Галина Іванівна - 2497918120
 8. Півуш Іван Васильович - 1772908177
 9. Павліщук Алла Миколаївна - 2313607103
 10. Німа Зірка Миколаївна - 2050500149
 11. Гедзик Микола Іванович - 2471013054
 12. Римчук Василь Іванович - 2163405257
 13. Головатий Василь Іванович - 2229404876
 14. Грибінчак Володимир Володимирович - 2471918578
 15. Головата Надія Миколаївна - 2273517624
 16. Приймак Віталій Михайлович - 2535117079
 17. Пацаган Ігор Ярославович - 2507101710
 18. Петришин Леся Миколаївна - 2268608064

Затверджено нову форму Податкового розрахунку (форма 1ДФ)

Нова форма Податкового розрахунку (ф.1ДФ) відрізняється від попередньої відсутністю реквізиту «Сума податкового боргу станом на 01.01.2011 (грн., коп.)».

Щодо Порядку подання Податкового розрахунку (ф.1ДФ), то зміни стосуються  способів його подання. А саме, Податковий розрахунок, подається податковими агентами в один із таких способів:

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису відповідальної особи податкового агента у порядку, визначеному законодавством;

- на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;

- на паперовому носії, якщо кількість рядків у податковому розрахунку не більше п’яти.

В один із таких способів у вигляді окремої порції подається Податковий розрахунок (ф.1ДФ) за відокремлений підрозділ юридичної особи, який не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету.

Нагадаємо, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року №49 (зареєстрований Міністерством юстиції України 5 лютого 2014 року за №228/25005).

Наказ №49 набирає чинності з 1 квітня 2014 року.

Водночас, з введенням в дію Наказу №49 втрачає чинність наказ ДПА України від 24 грудня 2010 року №1020.


Декларування доходів громадян

Певна кількість громадян щороку одержують доходи від надання в оренду житла, послуг з ремонту квартир, автомобілів, побутової техніки, фото- та відео зйомки, репетиторства, догляду за дітьми та хворими людьми, музичного супроводу вечорів у кафе та ресторанах. Тобто доходи, при виплаті яких в більшості випадків податок на доходи фізичних осіб не утримувався.

Згідно Податкового кодексу України громадяни повинні вести облік подібних доходів самостійно, своєчасно їх декларувати та сплачувати податок. Причому податок на доходи нараховується кожним платником самостійно за ставкою 15% (якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному місяці, не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року) або 17% (якщо сума доходів перевищує 10-разовий розмір мінімальної зарплати).

Згідно з положеннями Податкового кодексу України обов’язкове подання декларації передбачено для громадян, які отримували у минулому році доходи не від податкових агентів та доходи, з яких протягом минулого року податок не утримувався, зокрема, це іноземні доходи, доходи у вигляді спадщини та подарунків, доходи від операцій з продажу (обміну) нерухомого та рухомого майна та інші.

Також обов’язкове подання річної декларації передбачено для громадян, які у звітному минулому році отримували доходи у вигляді заробітної плати та за цивільно-правовими договорами від двох або більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року – у 2013 році 137 640 грн.

Подати декларацію про майновий стан і доходи громадянин може особисто, завітавши до податкової інспекції, або за допомогою мережі Інтернент з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису. Така декларація подається до 1 травня, а податок сплачується до 1 серпня.


Отримані іноземні доходи громадян підлягають річному декларуванню

Головне управління Міндоходів в Івано-Франківській області повідомляє, що згідно п.168.2 ст.168 Податкового кодексу платник податків, який одержує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів в загальний річний оподатковуваний дохід і надати податкову декларацію за результатами звітного податкового року в податкову службу за місцем проживання, а також сплатити податок з таких доходів. Порядок оподаткування  іноземних доходів громадян встановлено пунктом 170.11 статті 170 Податкового кодексу України.

Одночасно, Кодексом встановлено, що сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Так, у разі отримання громадянином доходів із  джерел за межами України,  сума такого доходу оподатковується за ставками 15% (17%). Виняток становлять суми доходу у вигляді дивідендів з іноземним джерелом їх виплат, які оподатковуються за ставкою 5%.

Водночас, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном за умови наявності підтвердних документів стосовно суми отриманого ним доходу та сплаченого податку. Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати  довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти такий податок.

Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні (ст.13   Податкового кодексу України).

Громадянин – одержувач іноземних доходів відображає ці доходи в річній податковій декларації про майновий стан і доходи та  подає її до податкового органу до 1 травня 2014 року. Декларацію можна подати в електронному вигляді за допомогою електронних сервісів Міндоходів „Декларування он-лайн” http://minrd.gov.ua/incomedecl та „Електронний кабінет платника податків” http://kpp.minrd.gov.ua/.


Подання звітності з єдиного внеску та його сплата як і раніше
здійснюється до органів доходів і зборів.

Нагадуємо, що звітувати роботодавці, які використовують працю найманих осіб, повинні щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця, за основним місцем своєї реєстрації.

Нараховані суми єдиного внеску страхувальники сплачують не пізніше 20 числа наступного місяця. Водночас для гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, останнім днем сплати є 28 число кожного місяця.Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 3 гостя.
Theme by Dr. Radut.