Skip to Content

Відповідь комітету захисту редакції газети


Комітету захисту редакції газети


(Голова асоціації фермерів району - Микола Могиляк, батько загиблого сина учасника АТО Михайло Козак, від Проводу районної організації народного Руху України - Володимир Овчарчин, депутат Тлумацької міської ради ОТГ, учасник АТО - Віталій Маланчук, голова правління ГО «Тлумацьке районне об'єднання АТО» - Ярослав Московчук, голова громадського об'єднання «Самооборона в Тлумацькому районі» - Петро Басура, голова ради товаровиробників району - Іван Саварин, депутат районної ради перших демократичних скликань Ярема Семчів, ветеран сільського господарства Павло Ткачук.)

На ваше звернення до голови районної ради з приводу скликання позачергової сесії районної ради з розгляду питання про відміну рішення районної ради від 27 серпня 2020 року «Про передачу в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста району, розміщеного за адресою: м. Тлумач, вул. Кармелюка, 10» повідомляємо наступне.

Перше: відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія ради може бути скликана на вимогу не менш як третини депутатів ради, а не окремих громадян.

Друге: приміщення за адресою вул. Кармелюка, 10 належить до спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста району, форма власності комунальна. Це підтверджено рішенням судів усіх інстанцій, включно з Верховним Судом України, і відповідний запис є в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Третє: рішення районної ради «Про передачу в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста району, розміщеного за адресою: м. Тлумач, вул. Кармелюка, 10» прийняте з дотриманням усіх вимог чинного законодавства і у межах компетенції районної ради, тому правових підстав для його скасування не вбачається. Не вказані вони і у вашому зверненні, де окрім безпідставних звинувачень на адресу районної ради у тиску на газету «Злагода» не доведено аргументованого, підкріпленого юридичними документами, права ТОВ «РВК «Злагода» на користування зазначеним приміщенням. У відсутності такого права вина тільки головного редактора РВК «Злагода» п. З. Штурнака.

Адже пунктом 5 рішення районної ради від 23.06.2016 року № 101-06/16 «Про реформування редакційно-видавничого комплексу «Злагода» відповідно до статті 9 Закону України «Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації», було передбачено передати приміщення за адресою Кармелюка, 10 в оренду РВК «Злагода» терміном на 15 років з розміром орендної плати 1 (одна) гривня в рік. Однак п. З. Штурнак двічі відмовлявся від письмової пропозиції з нашого боку про укладення такого договору.

Після прийняття районною радою рішення від 21 травня 2020р. № 469-30/20 «Про затвердження Переліку об’єктів (майна) спільної власності територіальних громад сіл, селища,міста району, що знаходяться на балансі організацій (підприємств,установ) та можуть бути передані в оренду» до районної ради надійшла єдина заява на оренду приміщення на вул. Кармелюка, 10 від Івано-Франківського обласного військового комісара. Жодних інших заяв, в тому числі і від ТОВ РВК «Злагода» не поступало, з чого можна було зробити висновок, що дане приміщення не потрібне «Злагоді».

ТОВ «РВК «Злагода» приватне підприємство і може користуватись комунальним майном виключно на умовах оренди. Користування без укладеного договору є порушенням Цивільного та Господарського кодексів України і є протиправним.

Виходячи з вищенаведеного, вважаємо, що правові підстави для задоволення вашого звернення відсутні. Водночас повідомляємо що будь-які рішення органів місцевого самоврядування можуть бути оскаржені у судовому порядку.Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 4 гостя.