Skip to Content

Тлумаччина вшанувала полеглих воїнів УПА

Свято Воздвиження Чесного Хреста в олешанської громади асоціюється не лише зі строгим постом, а насамперед з Братівським лісом і тими односельцями, котрі у нерівному, але звитяжному бою, загинули від куль солдатів НКВД, виборюючи свободу для наступних поколінь.

Минулого тижня в Братовому лісі, де 75 років тому завершився запеклий бій між українськими повстанцями та військами НКВС, відбулось Віче пам'яті та поминальна панахида.

У заході взяли участь заступник голови районної ради Василь Гнатюк, перший заступник голови районної держадміністрації Микола Присяжнюк, голова Олешанської ОТГ Богдан Двояк, учні Олешанського ліцею, воїни, які боролися за незалежність України з російськими агресорами на сході, небайдужі мешканці та гості села.

Як відомо, у бою, що відбувся 75 років тому, окрім десятків олешанців, загинули кущовики з навколишніх сіл району. Це були в основному 20-30-річні вояки, без належного військового досвіду, але націоналістичні і патріотичні за духом. День, який зустріла Олеша 27 вересня 1944 року, увійшов назавжди в літопис боротьби Української Повстанської Армії. Увесь день тоді самооборонний відділ села Олеша спільно з чорноліською сотнею УПА відбивав переважаючі атаки ворога. Клекіт автоматних і кулеметних черг чувся над селом зранку до вечора. Втрат зазнали не лише вояки УПА, але й солдати НКВД. За даними енциклопедії УПА, ворог у бою втратив майора, капітана, старшого лейтенанта і понад 120 рядових солдатів.

Бій, що відбувся у Братівськім лісі 27 вересня 1944 року, і про це можна з упевненістю сказати, засвідчив незламність українського духу і вміння об’єднуватись у хвилини загрози, безстрашно ставати на прю з ворогом, який краще озброєний і чисельно переважає.Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.