Skip to Content

Твоє життя безцінне! Подбай про власну безпеку!

Проблема нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми в України постала давно. Вже не перший рік громадяни нашої країни в пошуках кращих можливостей працевлаштування та більшої заробітної платні приймають нелегке рішення їхати за кордон. Часто навіть не усвідомлюючи на який ризик себе наражають, трудові мігранти можуть потрапити в складні життєві ситуації і, зрештою, стати жертвою торгівлі людьми.

З метою попередження та всебічного інформування безробітних громадян про небезпеку неврегульованої зовнішньої трудової міграції фахівцем з профорієнтації Тлумацької районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Світланою Атаманюк 18 липня був проведений семінар присвячений Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

В цьому семінарі взяли участь: начальник відділу обслуговування громадян Тлумацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області Ірина Кочкодан , заступник начальника відділу Тлумацького бюро правової допомоги Ольга Слободян, провідний фахівець з соціальної роботи Тлумацького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Андрій Гузій та провідний спеціаліст Тлумацького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Наталія Худицька.

На семінарі безробітних ознайомили з основами законодавства України в сфері працевлаштування за кордоном; наслідками зовнішньої нелегальної трудової міграції (шахрайство, економічна експлуатація, торгівля людьми); перевагами легального працевлаштування за кордоном; правовим захистом (організаціями та установами, які здійснюють підтримку українців за кордоном).

Безробітні також дізналися про форми торгівлі людьми, методи вербування та експлуатації, небезпечні випадки працевлаштування за кордоном та реалії, з якими стикаються трудові мігранти.

Заступник начальника відділу Тлумацького бюро правової допомоги Ольга Слободян розповіла як вберегтися від шахраїв при працевлаштуванні в Україні і за кордоном, про різновиди торгівлі людьми та чинне законодавство у сфері протидії торгівлі людьми.

Ірина Кочкодан інформувала учасників заходу про важливість легальних трудових відносин між працівником та роботодавцем, надала консультації щодо набуття страхового стажу та права на пенсію згідно з чинним законодавством України. Особливу увагу звернула на можливість контролю заробітної плати та страхового стажу за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України та добровільну участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні.

Захід пройшов у форматі живого спілкування. Учасники семінару отримали досить значний обсяг інформації з питань протидії таким небезпечним явищам, як неврегульована трудова міграція, торгівля людьми, експлуатація дитячої праці, і безсумнівно кожен учасник заходу зробив необхідні висновки, які можливо, в подальшому зможуть врятувати їх від потенційних небезпек, пов’язаних з нелегальним працевлаштуванням.Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.