Skip to Content

Відбувся День відкритих дверей у соціальному кооперативі "Файні ябка"

Минулого тижня Тлумацькою районної філією Івано – Франківського обласного центру зайнятості для учнів Надорожнянського НВК був проведений День відкритих дверей у соціальному кооперативі "Файні ябка".

З виробництвом дітей знайомив директор підприємства Богдан Бучинський. Він зазначив, що починається все з прийому свіжозібраних фруктів та ягід. Їх підвозять до самого входу у цех . Тут їх вивантажують та зважують. Відразу усе миють та очищають від хвостиків. Далі все розкладають на спеціальні стенди з сітками, які відправляють у сушку. Тепло подається за допомогою промислового твердопаливного котла. Після сушки продукція має вистигнути. А тоді потрапляє у сортувальний цех, де працівниці перебирають руками кожну ягідку і кожен шматочок, щоб не злипалися між собою і щоб кісточка яка не попалася. Далі продукція потрапляє на склад, де її пакують у фірмові обгортки.

Директор запевнив, що фрукти та овочі екологічно чисті та не оброблені хімікатами. Мешканці навколишніх сіл привозять фрукти та ягоди зі своїх присадибних ділянок. Кооператив має і власні два городи – з полуницею та малиною. За добу на "Файних ябках" можуть приготувати 700-800 кг сушки. Почали робити і квашену капусту, солені огірки та помідори без жодних консервантів.

Школярі ознайомилися з робочими місцями працівників, побачили роботу комбайна який сам ріже яблука чи інші фрукти на шматочки.

Велике задоволення і масу позитивних вражень діти отримали від спілкування з директором підприємства та з людьми, які там працюють. На завершення заходу дітей пригостили сухофруктами та дуже смачним печивом в складі якого є капуста.Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 2 гостя.