Skip to Content

Проведено виїзний семінар для голів місцевих рад

У четвер, 7 червня, у Малій залі засідань адмінбудинку районної влади відбувся виїзний семінар для сільських, селищних голів та голів і старост об’єднаних територіальних громад.

У його роботі взяли участь заступник голови районної ради Василь Гнатюк та начальник відділу з питань міжнародних зв'язків, інвестицій та проектної діяльності виконавчого апарату обласної ради Юрій Цимбалюк.

Усім присутнім було роз’яснено вимоги до учасників дев’ятого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, який проводиться обласною радою у 2018 році, а також шостих обласних конкурсів «Громада кращого довкілля», «Краща спортивна громада» та «Краща етнокультурна громада».

Довідка про участь громад Тлумацького району в обласних конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування

Уже з першого конкурсу громади району відчули позитивний досвід участі в обласних конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, оголошених Івано-Франківською обласною радою в рамках прийнятої першою в Україні регіональної програми розвитку місцевого самоврядування в області.

Впродовж 2011-2015 років 16 з 34 громад району стали переможцями даного обласного конкурсу. Варто відзначити, що деякі з них вигравали регулярно. В цьому контексті хочеться відзначити:

- Петрівську сільську раду, що перемагала 4 рази;

- Вікнянську, Олешанську, Палагицьку та Яківську, які вигравали по 3 рази.

Загалом за роки існування у конкурсі переміг 31 проект від громад Тлумацького району, в тому числі Колінцівська сільська рада в першому обласному конкурсі «Краща етнокультурна громада» та Кутищенська сільська рада в другому обласному конкурсі «Краща громада довкілля».

В основному проекти подані громадами району стосуються благоустрою центральної частини населених пунктів, ремонту, заміни вікон, ремонту теплотраси в навчальних закладах району, встановлення опалення та ремонту клубних закладів району, заміни огорож на сільських кладовищах, облаштування спортмайданчиків, реконструкції стадіонів тощо.

У 2016 році на сьомий обласний конкурс 20 місцевими радами району було подано 39 проектів. За його підсумками 14 рад стали переможцями, зокрема: Обертинська селищна, Делівська, Олешанська, Будзинська, Вікнянська, Долинська, Королівська, Грушківська, Тарасівська, Бортниківська, Петрівська, Надорожнянська сільські ради; Кутищенська сільська рада зайняла друге місце в конкурсі «Громада кращого довкілля» і Гостівська сільська рада перемогла в номінації «Краща етнокультурна громада Покуття». Загалом з обласного бюджету буде отримано коштів на загальну суму 2 млн. 370 тис. грн..

У 2017 році на восьмий обласний конкурс 10 місцевими радами та ОТГ району було подано 20 проектів. За його підсумками Тлумацька та Олешанська ОТГ виграли по 2 проекти, Петрівська, Кутищенська, Ісаківська, Грушківська сільські ради по 1 проекту. Тобто загалом 8 переможців від району. Загалом з обласного бюджету буде отримано коштів на загальну суму 2 млн. 025 тис. грн.. Також Обертинська селищна рада зайняла друге місце в шостому обласному конкурсі «Громада кращого довкілля» та виграла 150 тис. грн..Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.