Skip to Content

На Тлумаччині відбулось «Свято неба 2018»

На цих вихідних на дельтадромі у селі Одаїв Тлумацького району відбувся фестиваль «Свято Неба 2018». Цьогоріч у рамках заходу проводились змагання з парапланерного спорту, які розпочались ще у п'ятницю 18 травня.

Не зважаючи на погодні умови, на дійство зібрались парапланеристи та дельтапланеристи з Івано-Франківська, Коломиї, Чернівців та Львова та інших куточків України.

Участь у заході взяли перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, голова районної ради Василь Двояк та його заступник Василь Гнатюк, перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Присяжнюк, голова Олешанської ОТГ Богдан Двояк.

Під час фестивалю відбулась екскурсія до Одаївського печерного комплексу та у печеру «Думка», проходили обласні змагання з авіа- та ракетомоделювання серед вихованців гуртків Центру науково-технічної творчості Івано-Франківської області. На фестивалі була представлена виставка зброї, а кожен бажаючий міг постріляти з лука. Також відбулися майстер-класи з малюнку на кераміці та виготовлення вітражів. Для бажаючих проводили польоти на парапланах з інструкторами.

Організаторами такого дійства виступили КП «Дністровський РЛП імені С.Дідича» (директор М. Ковтун), ГО «Віра у майбутнє», Спільнота «ПараДністер», ІФОДЦНТТУМ», Департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Тлумацька районна державна адміністрація, Тлумацька районна рада та Олешанська ОТГ.

Рельєф місцевості в районі села Одаїв створює можливість для занять дельта і планеризмом. Дельтадром у цьому селі є унікальним за своєю природно-геологічною будовою. Природна підкова каньйону на березі Дністра довжиною 4- 5 км і висотою до 200 м направлена на північний захід, а тому збирає усі північно-західні вітри, які створюють динамічний потік висотою до 300 м. Подібні умови є і на дельтадромі Ісаків - Підвербці, який використовується при південно-східних вітрах. Дельтадроми в селах Одаїв та Ісаків-Підвербці є дельтадромами міжнародного значення.

Завдяки чудовим природним умовам там уже багато років проводяться як чемпіонати України, так і міжнародні змагання з дельта- і парапланерного спорту.

Тому організатори фестивалю «Свято Неба 2018» мають на меті привернути більшу увагу до таких видів відпочинку, який дає можливість всім охочим спробувати «підкорити небо». Адже головне - бажання та любов до висоти і неба, що манить щоразу більше людей, які хочуть спробувати відірватися від землі та ширяти разом з птахами над повноводим Дністром.Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 1 гість.