Skip to Content

Менше сміття-краще життя!

У понеділок, 7 травня, в м. Тисмениця за проектною ініціативою ГО «Громадський центр «Еталон» та Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА за участю депутатів різних рівнів, органів влади, контролюючих органів та органів місцевого самоврядування, голів ОТГ, перевізників ТПВ, священнослужителів та ЗМІ відбувся виїзний захід з реалізації екологічного проекту «Менше сміття-краще життя!» Тисменицького та Тлумацького районів.

У заході взяла делегація з Тлумацького району у складі заступника голови районної ради Василя Гнатюка, керівника апарату РДА Андрія Мозиля, начальника відділу ЖКГ та інфраструктури РДА Романа Качура, сільських голів населених пунктів району.

Основною метою даного проекту є акцентування уваги мешканців Прикарпаття щодо правильного поводження з побутовими відходами та запровадження процесу сортування сміття в населених пунктах, що сприятливо впливатиме на стан навколишнього середовища.

Головували на засіданні перший заступник голови Тисменицької районної державної адміністрації Володимир Заник та голова районної ради Тетяна Градюк. До складу виїзної робочої групи увійшли начальник відділу економіки природоохоронної діяльності, екологічного моніторингу, зв’язків із громадськістю та ЗМІ управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА Петро Кульба, завідувач відділенням ДУ «Івано-Франківський ОЛЦМОЗ України» Здоровий Юрій Олександрович, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ріхлевський Віталій Мечиславович, референт Бюро УГКЦ з питань екології та громадськості о. Михайло Дзуль, представники Громадського центру «Еталон».

Координатор екологічного проекту «Менше сміття-краще життя!» Леся Аронець за допомогою інтерактивних методик, мультимедійних презентацій та тематичних роликів презентувала кращі практики щодо утилізації та збору ТПВ.

Доповідачі заохочували присутніх, щоб кожен у своєму населеному пункті в першу чергу пропагував зменшення кількості відходів, відмовляючись від одноразових та розрекламованих речей, а також аргументовано, на прикладах, доводили, що відходи – це не сміття, а цінний ресурс, якщо з ними правильно поводитися, адже потрапляючи на сміттєзвалище, відходи забруднюють навколишнє середовище – грунт, повітря, воду, – залишаючись там від декількох до сотень років тому, що в природних умовах вони не можуть швидко трансформуватись бактеріями та під дією інших природних чинників, наприклад папір переробляється за 2-3 роки; консервна банка – 120-150 років; звичайний поліетиленовий пакет – 200 років; пластикова пляшка – 500 років; скло – більше 1000 років. В першу чергу, довкілля забруднюється фільтратом – це отруйна рідина, яка проходить через усе тіло звалища і несе із собою у підземні води забруднюючі речовини. Окрім того, у фільтраті довгий час залишаються бактерії, які спричиняють захворювання практично в усіх живих організмів. Фільтрат може потрапляти як до поверхневих так і до грунтових вод і спричиняти їх забруднення.

Отець Михайло Дзуль наголошував на відповідальному ставленні до природи.

Для досягнення високого результату система роздільного збирання ТПВ потребує ретельної просвітницької роботи. Необхідне чітке повідомлення про те, яким чином кожний мешканець має брати участь у цій діяльності.Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 1 гість.