Skip to Content

В Обертинській селищній раді роз’яснювали головам місцевих рад як активізувати процес добровільного об’єднання територіальної громади

«Шляхи активізації процесу добровільного об’єднання Обертинської ОТГ» - під такою назвою у четвер, 29 березня, у залі засідань Обертинської селищної ради відбулося засідання круглого столу за участі заступника голови районної ради Василя Гнатюка, керівника апарату районної державної адміністрації Андрія Мозиля, депутата обласної ради Богдана Станіславського, юрисконсульта Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Михайла Івашківа, експерта з питань місцевих фінансів Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Оксани Швець, а також голів селищної та сільських рад, які відповідно до Перспективного плану формування територій громад області входять в потенційну Обертинську об’єднану територіальну громаду.

Наразі в Україні працюють 665 ОТГ, 41 ОТГ очікують рішення ЦВК про призначення на їх території перших місцевих виборів. В Івано-Франківській області утворено 23 об’єднані територіальні громади, де з’явилися кошти на місцях і почались розбудовуватись інфраструктурні об’єкти, в яких гроші не вкладалися роками, а це – основний показник для людей. Фахівці вважають, що такі приклади мають стати поштовхом до того, аби якнайшвидше утворити ОТГ. У зв’язку з цим представники області надавали роз’яснення головам місцевих рад району щодо активізації процесу добровільного об’єднання Обертинської територіальної громади.

Михайло Івашків та Оксана Швець інформували голів місцевих рад у перевагах об’єднання, презентували загальну ситуацію в Україні та можливості, які надає державна підтримка для новостворених ОТГ. Під час зустрічі також йшлося про юридичні аспекти об’єднання, терміни напрацювання необхідних рішень.

Згідно Перспективного плану до Обертинської ОТГ мають увійти 9 населених пунктів з потенційним центром в сел.Обертин.

Під час круглого столу представники області відповіли на ряд питань, пов’язаних із процесом об’єднання територіальних громад.Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.