Skip to Content

У Яківці відкрили меморіальну дошку загиблому герою

У неділю, 18 березня, у селі Яківка, відбулося урочисте відкриття та освячення меморіальної дошки загиблому учаснику антитерористичної операції Володимиру Миколайовичу Костюку, який загинув під час війни на cході України 31 серпня 2014 року.

Капітану-лейтенанту, начальнику групи десантного забезпечення 73-го морського центру спеціального призначення, в/ч А1594 Володимиру Костюку 17 березня 2018 року мало б виповнитися 37 років. Меморіальну дошку розмістили на будівлі Яківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Саме тут свого часу навчався Володимир.

Віддати шану пам’яті Героя прийшли голова районної ради Василь Двояк, голова районної державної адміністрації Володимир Габурак, заступник голови районної ради Василь Гнатюк, військовий комісар Тлумацького районного військового комісаріату Віталій Непеляк, депутат обласної ради Богдан Станіславський, сільський голова Яківки Василь Загрійчук, батьки загиблого, родичі, друзі, односельчани, учні та вчителі школи, бойові побратими.

Право відкрити меморіальну дошку надали батькам Володимира. Освятив пам’ятний знак місцевий священик, який відслужив панахиду за упокій душі воїна та усіх людей, які загинули відстоюючи незалежність нашої держави. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого та поклали квіти меморіальної дошки.

У пам’яті вдячних земляків подвиг Вололимира Костюка буде жити вічно, а цей пам’ятний знак красномовніше будь-яких уроків розповідатиме учням, якою ціною здобувається право вільно жити у своїй країні.

Довідка:

Народився Володимир Костюк в селі Яківка, в родині військового. Мати, Галина, родом з Яківки. 1991 року його родина оселилася у Коломиї. Володя часто гостював в селі у бабусі та дідуся. Деякий час навчався у Яківській школі. З дитинства хотів бути військовим, як батько, проявляв лідерські якості, марив небом, мріяв про власний парашут.

Призваний на військову службу 16 липня 1999 року. Закінчив Одеський інститут Сухопутних військ, факультет розвідки, спеціальність офіцер-водолаз спецпризначення. За розподілом проходив службу у Центрі «Десна», потім перевівся до військової частини «морських котиків» в Очаків. Проходив навчання в Канаді та Хорватії. Брав участь у спільних навчаннях Україна-НАТО, здійснив 422 занурення у воду і 145 стрибків з парашутом, підготував понад півтисячі десантників, вільно розмовляв французькою.

Капітан-лейтенант, начальник групи десантного забезпечення 73-го морського центру спеціального призначення, в/ч А1594.

У зону АТО вище командування відправило Володимира 9 серпня. Володя не зізнався рідним, що перебуває у самому пеклі під Іловайськом… Загинув 31 серпня 2014 року під час виходу з «Іловайського котла» так званим «зеленим коридором» в районі села Новокатеринівка. 2 вересня тіло офіцера, разом з тілами 87 інших загиблих, було привезено до запорізького моргу. Упізнаний бойовими товаришами та родичами.

Бойовий товариш Володимира, який був разом із ним, розповів, що вони базувалися в закинутій школі неподалік Іловайська. О 4-ій ранку повантажились на «Урал». Близько 8-ої ранку вишикувалася колона, аби рухатися «гуманітарним коридором». Володимир Костюк сидів у кабіні біля водія, решта два десятки воїнів - у кузові. Їхній «Урал» був у хвості колони, під час виходу його підбили біля соняшникового поля, Володимир Костюк загинув. Похований 10 вересня 2014 року на Алеї Слави в місті Коломиї. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.