Skip to Content

У районі вшановано учасників бойових дій на території інших держав

Історичні катаклізми ХХ століття, пов’язані з воєнними конфліктами в різних куточках планети, не обминули й Україну. Війни точилися далеко за її межами, але кров у них проливали сини України, несучи народам миротворчу місію. Угорщина, країни близького і далекого сходу, Африканського континенту, Куба, Чехословаччина, Югославія, Ліван, Ірак і найболючіша наша рана – Афганістан, війна в якому розтягнулася на довгі дев’ять з лишнім років. Через горнило афганської війни пройшло понад 160 тисяч мешканців України. Ця війна забрала життя трьох з половиною тисяч молодих солдат і офіцерів.

У четвер, 15 лютого, у міському парку Тлумача біля пам’ятника воїнам-афганцям зібралося чимало тлумачан: керівництво районної ради, районної державної адміністрації, міської ОТГ, держслужбовці та посадові особи органів місцевого самоврядування, працівники районних установ і організацій, представники районної організації Української спілки воїнів-афганців, учасники АТО, учні загальноосвітньої школи, гімназії, студенти коледжу ЛНАУ, громада міста. Об’єднало усіх Пам’ятне віче та поминальна панахида, приурочені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ій річниці виведення військ колишнього Радянського Союзу з Афганістану.

Після вступного слова голови міської ОТГ Романа Круховського керівники району та міста поклали квіти до пам’ятника воїнам-афганцям, а присутня громадськість вшанувала хвилиною мовчання пам'ять полеглих воїнів - Івана Бабія (с. Надорожна), Івана Вавшківа (с. Живачів), Миколу Магдія (с. Жуків) та афганців, які відійшли у вічність в мирний час.

Не залишили нікого байдужими спогади голови районної організації Спілки воїнів-афганців, Валерія Ступницького про війну в Афганістані, яка коштувала тисяч життів молодих українців.

Під час заходу Василь Двояк, Володимир Габурак та військовий комісар Тлумацького району Віталій Непеляк вручили державні нагороди воїнам-афганцям та учасникам антитерористичної операції на Сході України.

Завершився захід поминальною панахидою за загиблими і померлими.Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.