Skip to Content

У Тлумачі відбувся вечір-пам’яті, присвячений 100-річчю битви під Крутами

Бій під Крутами… Щороку ми вшановуємо пам’ять молодих героїв, що 1918 року полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську народну республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. Їхній подвиг навічно ввійшов до літопису боротьби за незалежність Вітчизни, як одне із свідчень незламності духу українського народу, його вічне прагнення до волі і справедливості.

У понеділок, 29 січня, у Тлумацькому Народному домі пройшов вечір-пам’яті «Вони загинули за Україну», присвячений 100-річчю битви під Крутами. Участь у заході взяли заступник голови районної ради Василь Гнатюк, керівник апарату районної державної адміністрації Андрій Мозиль, голова Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Роман Круховський, його заступник – ОТГ Ігор Мандар, громадськість та молодь міста.

Студенти Тлумацького коледжу Львівського національного аграрного університету підготували коротку історичну довідку про події, які передували битві під Крутами, про політику тогочасного уряду. Ця героїчна й водночас трагічна подія ознаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.

Протягом заходу молоді хлопці та дівчата читали вірші, присвячені пам’яті героїв Крут та співали патріотичні пісні. Глядачі мали нагоду ознайомитися зі сторінками української історії, в які вписано подвиг юнаків, що полягли за незалежність молодої Української Держави.

Завершився вечір пам’яті спільним виконанням Гімну України.Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 3 гостя.